Életképek

Címlap

Szendrő Szabolcs hegymászó albumából

2018. április 12-én (csütörtökön) Szendrő Szabolcs hegymászó tartott előadást iskolánkban. A 10. osztályos diákokból és kollégákból álló népes hallgatóság betekintést nyerhetett azokba az izgalmas hegyi túrákba, melyeken az előadó részt vett az elmúlt években. Szendrő Szabolcsot a hegymászó társadalom élő legendának tekinti. Járt nyolcezer méter magasan, mászott nehéz sziklautakat itthon és például a Himalájában, miközben mind inkább elhíresült a világ különbözőn tájain készített fotóival is. Sokan onnan ismerik, hogy ő "a féllábú hegymászó": fiatal korában egy baleset következtében térd alatt elveszítette egyik lábát. Céltudatossága, akaratereje és kitartása példaként szolgálhat diákjaink számára.

 

     

Ön itt van: Kezdőlap Szendrő Szabolcs hegymászó albumából