Bányai Júlia-díj

A Bányai Júlia-díj odaítélésének elvei

A díjat az iskola fennállásának 50 éves évfordulójára alapította a nevelőtestület az 1998/99. tanévben a nyolc éven át kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő tanulók számára.

A díjat a ballagáson nyújtja át az igazgató a mindenkori végzős diákok közül azoknak, akiket a nevelőtestület az évfolyamon tanító szaktanárok javaslatát figyelembe véve arra érdemesnek ítél az alábbi szempontok alapján:

1.Tanulmányi eredménye a nyolc év folyamán kiemelkedő volt (4,7 – 5,0 között).

2. Az OKTV-n, OÁTV-n illetve ezeknek megfelelő szintű versenyen 1-20. helyen végzett, és valamely helyezését az utolsó négy évben érte el. (Az alsó négy évfolyamon elért eredményei is figyelembe vehetők, de nem elégségesek.)

ÉS/VAGY

Több közép- ill. felsőfokú nyelvvizsga bizonyítvánnyal rendelkezik vagy kiemelkedő tevékenységet végez a művészetek, kultúra, sport területén (néptánc, ének, hangszeres zene, képzőművészet stb).

Magatartása ellen a nyolc év folyamán jelentős kifogás nem merült fel, tanárait, osztálytársait tiszteli, az osztály- és iskolaközösség érdekében –lehetőségeihez mérten– feladato(ka)t vállalt.

A döntést a nevelőtestület hozza a 12.évfolyam jegyeit záró értekezletével egy időben.

You are here: Home BÁNYAI JÚLIA-DÍJ