Életképek

Címlap

Mindenki Akadémiája

Január 31-én 16:35-kor a M5 televízióban iskolánk történelem szakos tanára, dr. Ujlaky István előadása lesz látható a Mindenki Akadémiája c. műsorban.
Az előadás címe: Nagy-Britannia a XIX. század szuperhatalma.

Tájékoztató a hozzánk felvételizők számára

A felvételit megelőző írásbeli vizsga ideje: január 20. 10 óra.
Betegség esetén a felvételi vizsgát január 25-én 14 órától lehet pótolni.
Kérjük, hogy a betegség miatt történő hiányzást telefonon jelezzék nekünk legkésőbb a felvételi napján!
Minden felvételiző hozzon magával 2 db kék színű tollat, ceruzát, színes ceruzákat, radírt, vonalzót, és legyen nála a diákigazolványa!

A felvételi vizsga menete

Érkezés időpontja: 9.40.
9.45-től ültetés a tanteremben.
10.00-10.45 Az anyanyelvi feladatlap kitöltése.
10.45-10.55 Szünet
11.00-11.45 A matematika feladatlapok kitöltése.

A kijavított dolgozatok megtekinthetők január 29-én (hétfőn) 7.30-15.30-ig. Ekkor történik az Értékelő lapok átadása is.
A dolgozat javításával kapcsolatban írásbeli észrevétel tehető január 30-án (kedden) 16 óráig.
A végleges Jelentkezési lapok beadási határideje: február 19 (hétfő).

Bolyai Matematika Csapatverseny - 9-12. osztály

A Bolyai Matematika Csapatverseny regionális döntőjén (Hunnia-Dél: Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megye valamint Erdély) a 9-12. osztályosok versenyén a következő eredményeket érték el a bányais csapatok:

9. évfolyam (116 csapat)
8. hely: Bancsi Márk, Dúl András, Ipacs Kornél, Tamási Máté 9.A (felkészítő tanár: Halász Alexandra)
10. hely: Bori Barnabás, Fejes Ágnes, Gegő Levente és Varga Ádám 9.AB (Halász Alexandra, Badó Zsolt)
10. évfolyam (106 csapat)
8. hely: Kaptás Flóra, Nagy Dorottya, Pallagi Norbert, Venyingi Fanni 10.A (Varga József)
11. évfolyam (76 csapat)
8. hely: Balogh Gergő, Bogner József, Hermann Péter, Tokovics Dávid 11. B (Reiterné Makra Zsuzsanna)
15. hely: Csörgő Dávid, Kökény János, Hegedűs Anmdrás, Zsótér Melinda 11.A (Bogdányné Pigniczki Erzsébet)
12. évfolyam (38 csapat)
1. hely és döntős: Minda Levente, Simon Dániel Gábor, Szakali Benedek, Török Ábel 12.AB (Bogdányné Pigniczki Erzsébet, Badó Zsolt, Varga József)

Fotósiker

Surányi Kristóf 9.A osztályos tanuló a Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Felnőttek Gimnáziuma által meghirdetett országos fotó versenyen fényképeivel I. helyezést ért el. További képek.

Műfordító verseny 2017

Iskolánk ebben a tanévben is megrendezte a több évtizedes hagyománnyal rendelkező iskolai műfordító versenyt. Az angol nyelvi műfordító versenyen 170, míg a német nyelvin mintegy 100 bányais tanuló vett részt. A december 21-i karácsonyi ünnepség keretében hirdettük ki a verseny díjazottjait:

Angol nyelv
I. kategória
1. hely: Bogár-Szabó Mihály 6.A
2. hely: Ádány Balázs 7.A és Pap Marcell 6.A
3. hely: Kollár Gabriella 7.A és Nyíri Kata Luca 6.A
Dicséret: Iván Annamária és Vancsura Botnd 8.B
II. kategória
1. hely: Piskolti János 8.A
2. hely: Györke Noémi 8.A és Solt Márta Kata 10.B
3. hely: Bálint György 9.B és Tamási Máté 9.A
Dicséret:
Szécsényi Szabolcs 9.B, Török Ágoston 8.A és Váradi Lili 10.B
III. kategória
1. hely: Szakali Benedek 12.B
2. hely: Nyíri Anna Eszter 10.A
3. hely: Jászfalvi Orsolya 12.A
Dicséret: Csontos Roland 12.A és Zsoldos Zsuzsa 10.A
Vers kategória
1. hely: Kovács Gréta 11.A
2. hely: Johanyák Csaba 11.A és Szabó Gréta 10.A
3. hely: Nagy Laura 12.B
Dicséret: Kiss Bence 11.B

Német nyelv
I. kategória
1. hely: Ádám Zsófia 7.B
2. hely: Kovács Melinda és Kovács Vid 7.B
3. hely: Rottár Kimi 7.B
II. kategória
1. hely: Csomor Tamás  9.B
2. hely: Venyingi Fanni és Zsoldos Zsuzsa 10.A
3. hely: Nyíri Anna Eszter 10.A és Kósa Viola 8.B
III. kategória
1. hely: Molnár Balázs 12.A
2. hely: Kellerwessel Klaus 11.A
3. hely: Jászfalvi Orsolya 12.A és Kovács Izabella 11.B

BUÉK 2018

Baranyi Panka, Szebellédi Anna Seron, Székedi Fanni és Ferencz József Bertalan 5.A osztályos tanulók munkájával kívánunk

minden kedves látogatónknak

békés karácsonyt és sikerekben gazdag, nagyon boldog új évet!

OKTV 2. fordulósok

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny 2. fordulójába jutottak: Bajáki Péter és Vidovics Gergő 12.B - biológia II. kategória (felkészítő tanár: Szabó Ödön); Simon Dániel Gábor 12.A - fizika II. kategória (Bakk János); Hermann Péter 11.B és Molnár Balázs 12.A - kémia I. kategória (Reiterné Makra Zsuszanna, Borsos Katalin); Kellerwessel Klaus 11.A - magyar irodalom (Borsós Nikolett, Keresztes-Gudmon Veronika); Hermann Péter 11.B, Simon Dániel Gábor 12.A és Tokovics Dávid 11.B - matematika II. kategória (Reiterné Makra Zsuzsanna, Varga József) és Molnár Balázs 12.A - német nyelv I. kategória (Tóth Márta).

FLL - 2017

2017. december 16-án szombaton rendezték meg a First Lego League 2017/2018 regionális fordulóját Szegeden, ahol a HyDroids nevű bányais csapat összesített V. helyezést, míg a Legkitartóbb csapat kategóriában II. helyezést ért el. A csapat tagjai: Kaptás Flóra, Pallagi Norbert, Venyingi Fanni 10.A, Dúl András 9.A, Varga Ádám 9.B, Gál Nándor, Kohut Márk, Kovács Vid, Nagy Lőrinc és Somodi Zalán 7.B. Felkészítő tanárok: Halász Alexandra, Korsósné Jávorka Zsuzsanna és Brenyóné Malustyik Zsuzsanna.

Bács-Kiskun Megyei Matematikaverseny

A 2016/2017-es tanévi Bács-Kiskun Megyei Matematikaverseny eredményhirdetésére a résztvevők száma alapján a következő bányais tanulókat hívták be, akik az alábbi eredményeket érték el:

Petrányi Lilla 5.A 1. hely (felkészítő tanár: Dr. Lukács Lajos, Brenyó Mihályné), Bajáki Borbála 5.A 3. hely (Kiss Róbert, Brenyó Mihályné), Bogár-Szabó Mihály 6.A 1. hely, Ecsédi Dániel 6.A 2. hely, Nyikos Botond 6.A 3. hely (Varga József, Aszódiné Pálfi Edit), Kohut Márk 7.B 1. hely (Kiss Róbert, Csordás Mihály), Márhoffer Soma 7.A 3. hely, Ádány Balázs 7.A 4. hely (Halász Alexandra, Csordás Mihály), Józsa Tamara 7.A 5. hely (Kiss Róbert), Török Ágoston 8.A 1. hely, Faragó Tamás 8.A 2. hely, Zsigó Dávid 8.A 3. hely, Mihalik Bálint 8.A 6. hely (Varga József), Ipacs Kornél 9.A 6. hely, Dúl András 9.A 9. hely (Halász Alexandra), Mihalik Dániel 10.A 8. hely (Varga József), Hegedűs András 11.A 7. hely (Reiterné Makra Zsuzsanna, Varga József), Simon Dániel Gábor 12.A 1. hely (Varga József).

SzTE Kutatóiskola konferencia

2017.12.15-én rendezte meg a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara a 2016/2017-es Kutatóiskola pályázaton nyertes intézmények számára a projektbemutató konferenciáját.
A konferencián egyetemi oktatók előadásai mellett a Kutatóiskola programban részt vevő intézmények diákjai is tartottak előadásokat, amelyekben bemutathatták az egyetem által támogatott kutatási program megvalósítását.
A Bányait a lebonyolított négy kutatási projektben résztvevő diákok képviselték. A robotika témájú előadásaik után a közönség kérdéseire is válaszolniuk kellett.
Az egyetemi oktatók és a résztvevők egyöntetű véleménye szerint a megvalósult kutatások és előadások nagyon magas színvonalat képviseltek.
A Bányai részéről a projektekben részt vevő diákok:
Kaptás Flóra, Nyíri Anna Eszter, Mihalik Dániel, Rácz Zsombor, Venyingi Fanni (10. évfolyam), Hegedűs András (11. évfolyam), Finta Imre, Szakali Benedek (12. évfolyam).
A kutatások vezetője az intézmény részéről: Kiss Róbert.

Dürer Verseny

A XI. DÜRER verseny országos döntőjébe jutottak matematikából C kategóriában az Ipacs Kornél 9.A, Nagy Dorottya és Nyíri Anna Eszter 10.A (felkészítő tanár: Halász Aleaxandra és Varga József) összetételű csapat illetve D kategóriában a Hermann Péter, Tokovics Dávid 11.B és Zsótér Melinda 11.A (Reiterné Makra Zsuzsanna) osztályos tanulókból álló csapat.

Emlékeztető

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. csütörtök. (Péntek tanításmentes munkanap.)

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny - országos döntő

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (3-8. osztály) országos döntőjén 2017. december 9-én a Bogár-Szabó Mihály, Börönte Kitti, Mihalik Sára és Nyíri Kata Luca 6.A osztályos csapat Brenyóné Malustyik Zsuzsanna tanárnő felkészítésével országos 10. helyezett lett, és ezzel a legjobb eredményt érték el a bányaisok Bács-Kiskun megye csapatai között. A Papp Barnabás, Rickert Anna Míra, Kakuszi Bence, Mészáros Botond 5.A osztályos tanulókból álló csapat (felkészítő tanár: Borsós Nikolett) 17. helyezést ért el.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny - 9-12. osztály

A 9-12. évfolyamon megrendezett Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen a Hunnia körzet (Budapest kivételével az ország Dunától keletre eső része) versenyzői közül iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el:
10.A - 5. helyezés, díjazott (felkészítő tanár: Brenyóné Malustyik Zsuzsanna): Nyíri Anna Eszter, Rácz Zsombor, Szász Attila, Zsoldos Zsuzsa
10.A - 20. helyezés (Brenyóné Malustyik Zsuzsanna): Kaptás Flóra, Pallagi Norbert, Venyingi Fanni
(Ezen az évfolyamon 116 csapat indult.)
11. B - 6. helyezés, díjazott (Borsós Nikolett): Balogh Gergő, Csőszi Tibor, Kiss Bence, Tokovics Dávid
11.B - 15. helyezés (Borsós Nikolett): Lázár Jázmin, Sinkó Renáta, Pecze Krisztina, Székely Zsófia
11.A - 17. helyezés (Keresztes-Gudmon Veronika): Hegedűs András, Johanyák Csaba, Kellerwessel Klaus, Kökény János
(Ezen az évfolyamon 62 csapat versenyzett.)
12.B - 13. helyezés (Borsós Nikolett): Szabó Teodóra, Kurucz Nóra, Nagy Laura, Sebestyén Anikó
12.B - 15. helyezés (Borsós Nikolett): Veliczky Barnabás, Vidovics Gergő, Szakali Benedek, Bakó Ferenc
12.B - 17. helyezés (Borsós Nikolett): Bajáki Péter, Árva Ádám, Somlai Blanka, Meskó Kata
12.A - 19. helyezés (Jankay Éva): Gerber Christoph, Szalai Máté, Tóth Barna, Török Ábel
(45 induló csapat volt.)

Borsós Nikolett tanárnő kapta meg a 9-12. évfolyamon megrendezett Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Hunnia körzetének tanári fődíját. Ennek az elismerésnek az odaítélésekor a tanárnő által felkészített versenyző diákok  számát és eredményességét vették figyelembe.

You are here: Home